Doubravský dvůr

Návštěva možná

duben - říjen

Popis farmy

Na naší farmě se vše točí kolem krav. Počínaje hospodařením na 190 ha půdy, kde hnojíme, oráme, sejeme a pak sklízíme úrodu, kterou zbaští naše stádečko. Pěstujeme pro ně vojtěšku, kukuřici a trávu. Práce na farmě je obrovský kolotoč, který začíná péčí o narozené telátko, jeho přesunem z jeslí do školky a následně do školy, která je završena porodem dalšího telátka. Samozřejmostí je péče o co nejlepší kvalitu mléka, tedy neustálá poctivost v každodenní práci, stálé kontroly kvality mléka a zdraví krav. Provozujeme I malou mlékárnu, kde vyrábíme několik druhů sýrů, tvaroh, jogurty a vlastní zmrzlinu, kterou u nás mohou děti I ochutnat. Rozvážíme do obchodů, občas prodáváme na trhu a především v prodejně přímo ve Dvoře.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Pro dětské kolektivy nabízíme zážitkovou prohlídku skutečného statku. Děti se na statku seznámí se zvířaty, která poskytují mléko (krávy, ovce, kozy) . Nahlédnou do „kuchyně“, kde vaříme pro krávy. Dozví se, čím se krmí telátka a krávy. Ukážeme si a vyzkoušíme, jak se mléko dojí, proč je mléko pro člověka důležité a co se z něho vyrábí. Program trvá 1-2 hodiny ( podle věku dětí) a je sestaven z prohlídky statku a připravených aktivit pro děti, při kterých se seznámí s daným tématem formou jednoduchých her nebo úkolů.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro mateřské školy
  • Pro 1. a 2. stupeň základní školy