Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

• 30 listopad 2017

Pečení perníčků

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V úterý 28.11. nepekly ve školce jenom děti. Jako každý rok tu vídeňské maminky a babičky připravovaly perníčky do mikulášské nadílky pro všechny děti v obci, které ještě nepřekročily hranici deseti roků, celkem tedy pro padesát pět dětí.

• 30 listopad 2017

Malování čajových hrníčků

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V pondělí dopoledne za námi přijela brněnská výtvarnice paní Iveta Filipová, a přivezla s sebou hezké předkreslené hrnečky, které si děti samy domalovaly. Hrnečky se dětem povedly, což nás přivedlo k tomu, že si do nich uvaříme jablíčkový čaj a jako zákusek si přikousneme čerstvý jablkový závin.

• 28 listopad 2017

Jak to u nás chodí aneb naše krůčky ke Skutečně zdravé škole

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Naplňování myšlenek Skutečně zdravé školy se prolíná životem v naší školce a patří k našim každodenním činnostem.

Co nás čeká do vánoc

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Blíží se konec roku a před námi je ještě několik akcí spojených se zdravým mlsáním a naplňováním dalších kroků programu Skutečně zdravé školy.

• 28 listopad 2017

Už teď se těšíme na nové jarní záhony na naší zahradě

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Děti se v určitých časových intervalech podílí na přípravě svačinek, na pěstování zeleniny a bylinek, o které samy pečují, ale také sklízí a konzumují. Tímto elementárním způsobem se seznamují s původem mnohých potravin.

Podzimní zazimování školní zahrady

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V sobotu 25.11. jsme v odpoledních hodinách připravovali společně s rodiči i dětmi školní zahradu k zimnímu spánku.

• 15 listopad 2017

Profilace školy, zapojení do projektů

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V současné době jsme zapojeni do projektu Zdravá školní jídelna a plníme program Skutečně zdravá škola, kterými jsme navázali na projekty předešlé, přesto však stále aktuální a oblíbené:

• 13 listopad 2017

Pečeme svatomartinské rohlíčky

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Přestože nás v minulém týdnu postihla velká nemocnost, na svatomartinské tradice jsme nezapomněli. Kromě stylového jídelníčku jsme pekli i svatomartinské rohlíčky s makovou náplní. Tentokrát jsme zvolili tvarohové těsto, které je možné využít i na jablkový závin, či marmeládové šátečky.

• 09 listopad 2017

Vzpomínka na bohatou loňskou úrodu švestek

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V loňském roce jsme se na podzim měli opravdu dobře. Úroda místních zahrádkářů nám dala příležitosti k řadě kuchařských aktivit, mezi které patří i pečení jablkového závinu nebo švestkového koláče s mákem. Ten nám opravdu všem chutnal, a i přesto, že jsme ho pekli již před rokem, stojí za to, postupy při jeho přípravě a samotný recept připomenout.

• 09 listopad 2017

Komentovaný jídelníček

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Tento týden si připomeneme svátek sv. Martina, který přijíždí na bílém koni, a to ve středu pečeným kuřetem, hlávkovým zelím, a bramborovými plackami a v pátek si k svačince připravíme také tradiční svatomartinské rohlíčky s mákem. Tento týden je do jídelníčku zařazen i sezónní pokrm v podobě koláče z červené řepy.

• 08 listopad 2017

Školní jídelna při mateřské škole ve Vídni vaří pro cizí strávníky

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Od 1.9. 2016 naše školní jídelna připravuje obědy i pro cizí strávníky. S nabídkou obědů jsou velmi spokojeni, především jim vyhovuje pestrost každého jídla a příprava pokrmů z čerstvých potravin od regionálních dodavatelů, což jsme zjišťovali prostřednictvím jednoduché sondy do této problematiky.

• 25 říjen 2017

Náš výlet na farmu

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V úterý 14.10. jsme si udělali příjemnou procházku do místního kravína. Děti nahlédly do nově vystavěných budov, poznaly prostory dojírny a stáje a dozvěděly se informace o chodu takového zařízení.

• 11 říjen 2017

Ochutnávka a zpracování ovoce

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Celý říjen se v naší mateřské škole točí kolem podzimní sklizně. Druhý týden byl zaměřen na plody ze zahrádky, který jsme si všichni společně náležitě užili.

• 10 říjen 2017

Dýňobraní aneb dýně 100x jinak

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

V úterý 10. října proběhlo v naší mateřské škole ve Vídni v rámci projektu Skutečně zdravá škola dýňobraní v kuchařském duchu. Společně strávené odpoledne bylo pro všechny nejen příjemným kuchařským zážitkem, ale také dobrým zdrojem pro rozšíření rodinného receptáře.

• 26 září 2017

Komentovaný jídelníček

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Tento týden vaříme ze sezónních potravin, tedy z plodů podzimu. Komentovaným jídelníčkem jsme to připomněli dětem i rodičům.