Zdravý adventní kalendář

22. 12. 2020
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Aby dětem poslední dny do Vánoc rychleji ubíhaly, paní učitelky v Koťátkách si pro děti připravily tradiční adventní kalendář. Kalendář byl sice tradiční, ale jeho obsah byl netradiční. Obsahoval pouze samé sušené „dobroty“, na jejichž přípravě se děti na podzim také podílely. Na každý den byl pro děti připraven ozdobený kelímek s příslušným datumem, který obsahoval sušené rolky z různých druhů ovoce – jablek, hrušek, borůvek, dýně, rybízu, angreštu, dále křížaly z jablek, hrušek, sušené ovoce a různé druhy oříšků.  „Dobroty“ dětem nejenom chutnaly, ale zároveň při jejich ochutnávání trénovaly většinu smyslů.

Zdravý adventní kalendář 1Zdravý adventní kalendář 1Zdravý adventní kalendář 1