SLADCE VOŇAVÉ VÁNOCE V MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ

2. 1. 2021
Mateřská škola, Mánesova 3880, příspěvková organizace

Vánoční čas voní omamně a sladce jehličím, kořením, ovocem, cukrovím a rozechvívá všechny naše smysly. Vůně povzbuzují naše těšení na Vánoce.  I naše školka se rozvoněla a po té vůni k nám vklouzlo tajemné kouzlo Vánoc, jak se zpívá ve známé vánoční písni.

Ve třídě Soviček si připravili na předvánoční pohoštění rohlíčky s ořechovou a makovou náplní. Děti z připraveného těsta válely, plnily a tvarovaly pečivo. Společnou hostinu pak zapili ovocným džusem.

Třída Koťat se pustila do pečení tradičních perníčků, které na vánočním stole nesmí chybět. Vždyť co by to bylo za Vánoce bez vůně skořice a medu.

Ve třídě Montessori II. děti tvořily nepečené cukroví, banánové jednohubky, kuličky ze sušeného ovoce obalované v kokosu, celozrnné sušenky zdobené krémem z tvarohu a zakysané smetany. Mlsání ovocných dobrot podtrhla chuť citrusové šťávy, kterou si děti samy vylisovaly z pomeranče, mandarinky nebo citronu.