Podzimní dobroty a farmářský trh

Děkujeme všem našim dodavatelům, kteří ochotně a v krátké době reagovali na dodávky. Společnosti MK Fruit, která je našim dodavatelem ovoce do škol, poslala jako dar české hlávky červeného a bílého zelí, česká jablka a českou mrkev. Zelí a jablíčka jsme s dětmi zpracovali při středečním tvořivém odpoledni, kdy jsme nakládali zelí, vyráběli šípková srdce a v družině pekli chlebové placky s česnekem. Celé 3 dny podzimu na talíři vyvrcholily malým farmářským trhem ve školní družině. Přijela paní Hrochová se zeleninou z Částkova, Kateřina Cibulková s Naší Dobrou pekárnou a jejich chleby a pan Souček z Minimlékárny Juliána nejen s ochutnávkou.

Olga Chlápková, vedoucí školní jídelny

Na krátké video z našeho trhu se můžete podívat zde: