Zemědělská usedlost Bludička

Návštěva možná

Celý rok

Popis farmy

Malá rodinná ekologická farma zaměřená na tradiční chov domácích a hospodářských zvířat s ukázkou činností souvisejících s jejich chovem, zabýváme se tzv. sociálním zemědělstvím.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Doplňování krmiva zvířatům
  • Sběr vajec
  • Plení záhonů
  • Sázení a setí
  • Krmení zvířat
  • Čištění zemědělských budov
  • Dojení krav, koz
  • Čistění potoka
  • Sklizeň zemědělských produktů
  • Výměna podestýlky

Kontaktní návštěva s didaktickými prvky uzpůsobená věku dětí, případně zdravotnímu stavu (jsme zaměřeni také na integraci hendikepovaných), součástí prohlídky je jízda na ponících, oslíkovi, ukázka zpracování vlny tradiční technikou v Dílně U beránka a prvků salašnického způsobu chovu ovcí plemene původní Valaška, máme chov včel ve výukovém včelíně.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy