Podralský nadační fond ZOD - Ekocentrum Brniště

Návštěva možná

Hlavní město Praha

Popis farmy

Rostlinná výroba - možnost návštěvy agronomické kanceláře s výstavou historického zemědělského náčiní, prohlídky moderní zemědělské techniky z blízka (kombajny, moderní traktory, přídavné stroje za traktory) s výkladem; živočišná výroba - možnost návštěvy kravína s výkladem - produkce mléka, plemeno holštýn, dospělé krávy, telata, dojírna.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Konvenční

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Plení záhonů
  • Sázení semínek
  • Čištění zemědělských budov
  • Plení záhonů a sklízen
  • Skládání dřeva

Farma má 700 dojnic, děti mohou hladit telátka, plánováno v tzv. škole vesnického života (statek se zvířaty na dvoře a v malých chlévech). Sklizeň zemědělských produktů, zeleniny na políčku Ekocentra Brniště. Výukové programy viz www.ekocentrum.cz, filmy profese v zemědělství.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy