Komunitní centrum Klášter Blahutovice

Návštěva možná

Hlavní město Praha

Popis farmy

Komunitní centrum Klášter je bývalý statek, později užívaný jako klášter. Dnes v něm sídlí několik neziskových organizací, které rozvíjejí environmentální, sociální a kulturní projekty a navazují tak na odkaz svých předchůdců působících v minulosti v tomto kraji. Jeden ze spolků pěstuje zeleninu v systému KPZ (komunitou podporovaného zemědělství).

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Konvenční

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků Seznámení s místem (bývalý statek, přestavěný a dříve užívaný jako klášter), prohlídka komunitní zahrady a pole, informačně naučné stezky (5 zastavení v obci). Podle předchozí dohody si zkusí zpracování vlny či jiných přírodních materiálů. Na jaře možnost vidět kůzlata, jehňata, včely a včelařské pomůcky. V budově komunitního centra možnost promítnout film k tématu. Objekt má velký dvůr, vnitřní prostory. Děti je možno dělit do skupin.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy