Ekofarma Jalový dvůr

Návštěva možná

leden - prosinec

Popis farmy

Ekofarma Jalový dvůr Vám nabízí kromě překrásného prostředí zasazeného do údolí třech strání, také různé aktivity spojené se zvířaty. Hlavním pilířem je ekohospodářství, jehož snahou je co největší přirozenost a pohodlí všech zvířat na statku. Kromě příjemné atmosféry nabízíme romantické vyjížďky na koních, jízdy kočárem, víkendové pobyty u koní, rybaření, tábory u koní, jízdy s oslíky, ale také školní výlety či dopolední programy pro děti a dospělé.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

• Doplňování krmiva zvířatům
  • Krmení zvířat
  • Skládání dřeva
  • Čistění potoka
  • Výměna podestýlky

Přehánění ovcí, čištění a pohybování koní, oslů, pomoc při údržbě pastvin - odstraňování plevele, kamenů.

Možnost ubytování na farmě

Ano

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Mateřské školy
  • Základní školy