Den v modrém-den porozumění

2. 4. 2024

V rámci komunitního kruhu si děti povídaly o dětech s poruchou autistickeho spektra. Vyzkoušely si samy na sobě a se svým kamarádem verbální a neverbální komunikaci. Děti mohly zároveň vidět piktogramy a různé metody dorozumívání. Vnímáme jeden druhého a snažíme se společně přijít na vhodný způsob komunikace s kýmkoliv. Nepotřebujeme slova, abych mohl říct - mám tě rád, jsi super, ráda tě vidím, to se ti povedlo… Respektujeme chování druhého. Děti seznamujeme s různými poruchami, které mohou i naši kamarádi mít. Jako např. downův syndrom nebo den ve žlutém-den laskavosti.