Vyhlašujeme soutěž pro pedagogy mateřských škol

20. 4. 2020

Soutěž pro pedagogy mateřských škol na téma "jídlo a my"

Skutečně zdravá škola vyhlašuje soutěž pro kreativní pedagogy pracující v mateřských školách na téma „jídlo a my“.

Máte nápad nebo již s dětmi realizujete vzdělávací aktivitu či hru, která jim pomáhá poznat přirozené potraviny? Odkud se bere jídlo? Jak je jídlo důležité pro naše zdraví? Jak si připravit jednoduchou zdravou svačinu? Nebo jak si na zahradě vypěstovat bylinky nebo zeleninu?

Pokud ano, neváhejte a pošlete nám popis vaší aktivity. Všechny zaslané příspěvky vyhodnotíme a ty nejinspirativnější a nejinovativnější zveřejníme, jejich autoři od nás dostanou dárky v podobě zajímavých knih. Nejlepší příspěvky budou také zahrnuty do sekce metodické materiály na webu Skutečně zdravé školy pro využití dalšími pedagogy. Propagace vítězných pedagogů a jejich příspěvků také proběhne na facebooku a instagramu.

Pravidla soutěže:

• Vyhlašovatel: Skutečně zdravá škola, z.s.
  • Pro koho je soutěž určena: pro pedagogy z mateřských škol a lesních mateřských škol
  • Termín odevzdání příspěvků: do pátku 8. května včetně
  • Formát: dokument MS Word, maximální rozsah 1 A4. Popis by měl obsahovat minimálně: název aktivity, očekávaný vzdělávací výstup, vazby a přesahy v RVP, popis aktivity, pomůcky, reflexe, jméno a kontakt na pedagoga, název školy. Pokud máte fotografie z realizace dané aktivity, přiložte také. Maximálně 3 příspěvky od jednoho pedagoga.
  • Způsob předání: zašlete e-mailem na adresu tom@skutecnezdravaskola.cz, předmět „Soutěž 2020“, příloha MS Word dokument, fotografie, tělo e-mailu – případný krátký komentář či dotaz.
  • Zadání: téma vzdělávací aktivity je „jídlo a my - jak podpořit vztah dětí k přirozeným potravinám“. Hledáme krátké hry a drobné vzdělávací aktivity, ve kterých se děti dozví základní údaje o přirozených potravinách i různé zajímavosti a příběhy. Aktivity by neměly být samoúčelné, tj. nejde o to využít například ovoce a zeleninu k výtvarným činnostem a pak je zahodit, ale skutečně se o potravinách něco dozvědět, pochopit jejich vzácnost a důležitost pro zdraví a třeba si z nich připravit dobrou svačinku nebo si sami něco vypěstovat.
  • Vyhodnocení soutěže: do jednoho týdne po ukončení sběru příspěvků budou vyhlášeni výherci
  • Ceny:
    • Absolutní vítěz: dárkový balíček plný biopotravin od společnosti Lidl Česká republika.
    • Autoři tří dalších nejlepších příspěvků získají knihy:
  • Výherce kontaktujeme e-mailem