Informační vzdělávací seminář Skutečně zdravá škola v Brně

7. 10. 2015

Přidejte se do sítě Skutečně zdravých škol, které usilují o zlepšování kultury stravování a výživy na školách. Skutečně zdravá škola je komplexní program aktivit a hodnocení, který vám pomůže vytvořit chutné a zdravé školní stravování, obohatit vzdělávací program o praktické aktivity pro vaše žáky a propojit se s místní komunitou.

Seminář vám představí:

• základní pravidla fungování Programu Skutečně zdravá škola
  • jak se do programu zapojit
  • jak co nejlépe využívat pomůcky a návody při naplňování kritérií

Program semináře:

13.00 - 13.30

Karolina Kallmünzerová:  Základní pravidla fungování programu Skutečně zdravá škola – jak plnit kritéria, jak využívat pomůcek a návodů.

13.30 – 14.00

Margit Slimáková: Zdravá výživa dětí - jak strava ovlivňuje zdraví, chování a učení dětí, co to je zdravá výživa - snadná pravidla pro každého, jak děti učit zdravě jíst, vysvětlení doporučení Skutečně zdravé školy.

14.00 – 14.15

Tomáš Václavík: Food for Life – inspirace SZŠ – představení britského programu, představení metodiky Jedeme na farmu – jak naplánovat a realizovat úspěšnou spolupráci s místní farmou

14.15 – 14.30

Dana Václavíková: Školní zahrada – jak vytvořit skutečně zdravou školní zahradu a využít ji pro vzdělávání o jídle

14.30 – 15.00

Otázky a odpovědi, diskuse

Místo konání:

Sál společenského centra ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2, Brno.

Vstup na seminář je volný a zdarma.

V případě zájmu o účast se hlaste prosím na karolina@skutecnezdravaskola.cz