DUPU, DUPU NA ZIMU, jaro volá „Já už jdu!"

4. 5. 2022
Skutečně zdravá škola

Duben je měsíc nabitý tradicemi a lidovými zvyky souvisejícími s vítáním jara. Jeho začátek je spojen s vynášením Morany,následují křesťanské svátky Velikonoce a měsíc završuje původně pohanský svátek Pálení čarodějnic.

Ve Skutečně zdravých školách a školkách se ctily nejenom tradice, slavil se i svátek Den země. A uklízelo se společně s celým Českem. A kromě toho?  Školní zahrady se  probouzely ze zimního spánku, čistila se jezírka, vyráběly kompostéry,sázelo se... to vše díky vydatné pomoci rodičů. A ti byli náležitě odměněni –kraslicemi, beránky,  dobrůtkami nebo dětmi vypěstovanými sazeničkami.

Vybrat dubnového vítěze blogerské soutěže se zdálo téměř nemožné.

O první místo se nakonec dělí škola i školka.. Moc dobře víme, jakou práci dá dovést realizaci farmářského trhu do úspěšného finále.. Sejít se nad dobrým jídlem, pitím, sejít se s řemeslníky, rodáky, regionálními dodavateli, rodiči, dětmi, pedagogy...to vyžaduje snad všechny ruce !

Skvěle se komunitního setkání zhostila ZŠ a MŠ Dětenice v okrese Jičín a také MŠ v Hradci nad Moravicí. Klobouk dolů!

Gratulujeme a do škol zasíláme dárek ve formě knížky receptů „Pochutnání si z darů Přírody“ od Zity Sýkorové.