Program Skutečně zdravá jídelna

Zvyšujeme kvalitu veřejného stravování - prostřednictvím programu Skutečně zdravá jídelna se snažíme o návrat kvalitních, čerstvých a sezónních produktů od domácích zemědělců na stoly strávníků. 

Osvědčení Skutečně zdravá jídelna pomáhá demonstrovat závazek provozovatele jídelny podporovat veřejné zdraví a udržitelné formy zemědělství a je skvělým příkladem pro zaměstnance, klienty i návštěvníky. 

Účast v programu Skutečně zdravá jídelna poskytuje nezávislé ověření, že poskytovatel stravovacích služeb podniká kroky ke zvýšení kvality nabízených pokrmů, které připravuje z čerstvých sezónních surovin od pěstitelů a chovatelů z regionu, bez použití polotovarů a aditiv. 

O osvědčení Skutečně zdravá jídelna se může ucházet kterákoli organizace připravující a nabízející pokrmy v jakémkoli sektoru gastronomie a veřejného stravování. V programu zapojené jídelny najdete zde

Pokud provozujete nezávislou kuchyni - vývařovnu, připravující pokrmy pro děti, žáky nebo studenty školy, která se zapojila do programu Skutečně zdravá škola, budete muset plnit kritéria programu Skutečně zdravá jídelna. Veškeré informace o tom, jak se do programu zapojit a plnit kritéria najdete na webu http://www.skutecnezdravajidelna.cz/

Programu Skutečně zdravá jídelna dala záštitu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací