Vedení programu Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program, plně integrovaný do života celé školy. Ve škole zapojené do programu se vedení školy, učitelé, žáci, rodiče, pracovníci školní jídelny, dodavatelé potravin a zástupci místní komunity společně zasazují o to, aby byla dětem poskytována chutná a zdravá jídla a vytvářeny základy zdravých a udržitelných stravovacích návyků. 

Stručný návod pro školy - 7 kroků k ocenění

K úspěšnému naplnění kritérií programu postupujte podle těchto 7 kroků.

Akční skupina pro zdravé stravování - jak na to

Doporučujeme, aby na každé škole realizující program Skutečně zdravá škola, byla ustanovena pracovní skupina, odpovědná za realizaci programu. Akční skupina pro zdravé stravování je sdružení zástupců vedení školy, pedagogů, žáků a studentů a zaměstnanců školní jídelny podporovaná rodiči, odborníky na stravování a vzdělávání a místními občany. Akční skupina spolupracuje na zlepšování úrovně školního stravování a podporuje vzdělávání o potravinách a stravovací kultuře v rámci celého školního života. Akční skupina si může dát jakýkoli jiný název, záleží jen na vás. Níže najdete množství návodů, jak Akční skupinu založit a úspěšně vést. 

Návody na splnění kritérií programu

Zde najdete návody, jak jednotlivá kritéria programu Skutečně zdravá škola nebo školka plnit. 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací