Tisková zpráva: Do kampaně na podporu školního stravování Skutečně zdravé září se zapojují sociálně odpovědní prodejci a výrobci potravin

8. 8. 2016

Partneři kampaně po celé září darují část ceny z každého prodaného výrobků zařazeného do kampaně na rozvoj programu Skutečně zdravá škola, který pomáhá školám zlepšovat školní stravování a vzdělávání o jídle. Nákupem výrobků bude moci každý přispět po celé září například u Lifefood, Sklizeno, Probio, My Food Market a u dalších prodejců a výrobců především kvalitních potravin.

Z prostředků shromážděných během kampaně Skutečně zdravé září bude iniciativa financovat rozšíření programu Skutečně zdravá škola na další školy v roce 2017. Konkrétně se peníze využijí na poradenství školním jídelnám, jak zavádět čerstvé, sezónní potraviny od místních zemědělců a výrobců do školní jídelny, na budování školních zelinářských zahrad, na zajištění vzdělávacích akcí pro žáky v zapojených školách a výjezdy žáků na místní farmy.

„Program Skutečně zdravá škola je pro školy zcela bezplatný, pro představu ale realizace programu v jedné škole nás, iniciativu, stojí přibližně 15 tisíc korun ročně, které pokrývají lektory, organizátory a materiály pro školy. A právě na to půjdou peníze, které se snažíme prostřednictvím kampaně Skutečně zdravé září vybrat. Aktuálně je v programu 160 škol, do konce roku 2017 bychom jich rádi viděli minimálně 300, musíme mít ale prostředky, abychom je mohli podporovat v jejich snaze o zlepšení," vysvětluje Tom Václavík, odborný garant programu Skutečně zdravá škola a autor kampaně Skutečně zdravé září.

Přispět může každý koupí vybraných výrobků u prodejců, kteří se do kampaně zapojili, a to jak koupí v kamenných prodejnách, tak online. V eshopech budou produkty označeny logem kampaně, v prodejnách bude kampaň propagovaná informačními plakáty. Jaké produkty jsou zařazení do kampaně, se dozvíte i na webu http://www.skutecnezdravaskola.cz/skutecne-zdrave-zari, kde najdete i další informace o kampani.

Do kampaně Skutečně zdravé září se zapojili společnosti:

• Barcelo Manufacture
  • Biopekárna Zemanka
  • Freshbedynky.cz
  • Hanys oleje
  • Kniha Zlín (jediný partner mimo oblast potravin)
  • Lifefood
  • My Food
  • PRO-BIO
  • Sklizeno
  • Tierra Verde
  • Vitalvibe

Program Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

O Skutečně zdravé škole:

Skutečně zdravá škola je občanská iniciativa usilující o zlepšení školního stravování. Usiluje jednak o změnu Vyhlášky o školním stravování tak, aby odpovídala současným vědeckým poznatkům, a též o zavádění komplexního programu Skutečně zdravá škola.