ZŠ a MŠ Koloděje

05 duben 2018

Miluji jídlo - neplýtvám po čtvrt roce

Autor: ZŠ a MŠ Koloděje

Naše škola se do projektu aktivně zapojila a musím říci, že děti projekt "chytil". Nyní jsme ve fázi zjišťovací. Žáci pátého ročníku každý den zjišťují od paní kuchařek, kolik litrů jídla bylo vyhozeno.. Údaje zapisují do vlastnoručně vyrobených tabulek, které jsou přístupné všem dětem na nástěnce na chodbě u tříd. V příštím týdnu si všechny třídy vyberou dva zástupce, kteří budou tvořit radu, jež se sejde se ředitelem školy a vedoucí školní jídelny. Vyhodnotíme množství nespotřebovaných potravin a budeme se snažit děti navést na otázky, proč některý den je větší odpad (zjistíme, co bylo k obědu), u kterých jídel je odpad nejmenší, zda převládá v odpadu polévka (příčiny, proč děti polévky nejedí) a další náměty, které vyplynou z jednání rady. Zatím pro nás vychází poměrně lichotivý průměr vyhozených potravin. I tak máme ale co zlepšovat.