Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

• 03 říjen 2018

Úžasný farmářský trh

Autor: Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

Ve středu 3. října 2018 jsme uspořádali náš první podzimní kravařský farmářský trh. Byl naprosto úžasný!

• 18 duben 2018

Hurá na ekofarmu!

Autor: Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

Nedaleko naší školy v Kravařích jsme objevili krásnou farmu, kde chovají hlavně kozy a ovce a z jejich mléka vyrábí úžasné sýry. Farmu Držovice můžeme určitě doporučit!

• 21 březen 2018

Školní bylinková zahrádka

Autor: Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

Na naší základní škole sice zatím nevyučujeme pěstitelské práce, ale to nám, respektive našemu panu školníkovi, nezabránilo, nedělat v tomto směru vůbec nic!

• 12 březen 2018

Týden zdravých svačinek

Autor: Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

V týdnu od 12. do 16. března 2018 proběhla na naší škole výborná akce Týden zdravých svačinek.

• 12 únor 2018

Prvouka třeba i v kravíně

Autor: Základní škola Kravaře, okres Česká Lípa, příspěvková organizace

Žáci 1. a 3. třídy vyjeli na exkurzi do Ekologického centra v Brništi. Společně tady zjišťovali, co musí umět a vědět moderní zemědělec, aby dokázal pěstovat obilí a starat se o zvířata. Zkoumali svůj jídelníček a pátrali, odkud se berou potraviny.