Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

• 12 leden 2018

Uklízíme ekologicky a vaříme z biopotravin :-)

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Naše škola se snaží naplnit kritéria pro udělení stříbrného certifikátu Skutečně zdravé školy.

• 01 prosinec 2017

Praktické školení personálu školní jídelny

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Paní kuchařky se seznámily s atraktivními úpravami zeleniny a obilovin.

• 30 listopad 2017

Kroužek vaření netradičně

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Děti připravily pro rodiče ochutnávku zdravých svačinek.

• 19 říjen 2017

Návštěva farem v Ratibořicích

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Prvňáčci z naší školy se vypravili do Ratibořic.

• 24 září 2016

Návštěva farmy Ráječek

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Nedaleko centra Brna se nachází Farma Ráječek, která se zaměřuje na pěstování zeleniny, od roku 2001 pak zejména na listovou a košťálovou zeleninu.

• 10 červen 2016

Ochutnávka pro rodiče

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Dne 9. 6. 2016 jsme zorganizovali v naší škole ochutnávku jídel dle zásad zdravého školního stravování v rámci projektu „Skutečně zdravá škola”, kterou pro rodiče i zástupce zřizovatele připravily naše paní kuchařky.

• 25 březen 2016

Zvýšení konzumace zeleniny

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Z návrhů žáků na vylepšení školního stravování jsme vybrali změnu: místo jednoho zeleninového salátu týdně podávat krájenou zeleninu. Naše školní jídelna  začala tedy 1 x týdně nabízet různé druhy krájené zeleniny, aby si žáci mohli sami vybrat dle svých preferencí. Tímto opatřením se výrazně zvýšila konzumace zeleniny, což je ta správná cesta ke zdravé výživě.