Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

• 24 září 2016

Návštěva farmy Ráječek

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Nedaleko centra Brna se nachází Farma Ráječek, která se zaměřuje na pěstování zeleniny, od roku 2001 pak zejména na listovou a košťálovou zeleninu.

• 10 červen 2016

Ochutnávka pro rodiče

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Dne 9. 6. 2016 jsme zorganizovali v naší škole ochutnávku jídel dle zásad zdravého školního stravování v rámci projektu „Skutečně zdravá škola”, kterou pro rodiče i zástupce zřizovatele připravily naše paní kuchařky.

• 25 březen 2016

Zvýšení konzumace zeleniny

Autor: Základní škola Brno, Hudcova 35, příspěvková organizace

Z návrhů žáků na vylepšení školního stravování jsme vybrali změnu: místo jednoho zeleninového salátu týdně podávat krájenou zeleninu. Naše školní jídelna  začala tedy 1 x týdně nabízet různé druhy krájené zeleniny, aby si žáci mohli sami vybrat dle svých preferencí. Tímto opatřením se výrazně zvýšila konzumace zeleniny, což je ta správná cesta ke zdravé výživě.