Základní škola a mateřská škola Tři Sekery

28 září 2017

Návštěva KOZÍ FARMY

Autor: Základní škola a mateřská škola Tři Sekery

Návštěva kozí farmy v rámci pochodového cvičení. Pan Martin Kušnír , který vlastní cca 20 koziček uvítal naši "celou" školu u sebe na farmičce v Chodovské Huti. Děti zaujal velmi zajímavou přednáškou o produktech z kozího mléka a i o mléku samotném. Prohlídka, která byla doplněna i praktickou ukázkou dojení mléka,které si děti mohli nadojit sami ,velice nadchla..... překvapení, že nadojené mléko není studené všechny zarazilo a překvapivě všem dětem chutnalo. S pomocí pana Kušníra si děti vytvořili i kozí sýr , který jsme pak po ztuhnutí všichni ochutnali.Děti byli z koziček a mléka opravdu nadšeni a o tom, že budou doma maminku prosit o zakoupení kozích výrobků není pochyb.

Odkaz na shlédnutí videa.