Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

08 leden 2018

Vaření ve školní družině v prosinci

Autor: Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

V předvánočním čase jsme se rozhodli vyzkoušet některé druhy nepečeného cukroví, a to hlavně pro jeho jednoduchost a časovou nenáročnost.

Z množství receptů, které děti nasbíraly, jsme vybrali dva které dětem chutnali nejvíce.

1) DUHOVÁ ČOKOLÁDA

Ingredience:

150 g ztuženého tuku, 150 g moučkového cukru, 3 lžíce sušeného mléka, lentilky

Postup:

Rozehřemeje tuk, přidáme cukr a sušené mléko. Za stálého míchání zahříváme do zhoustnutí. Na dno papírového košíčku dáme lentilky a  zalijeme čokoládou.

2) ZDRAVÉ ČOKOLÁDKY

ingredience:

200 g hořké čokolády (minimálně 75 % kakaa),  20 g sušených švestek, 20 g sušených brusinek, 10 g rozinek, špetka skořice, další přísady můžeme přidat dle chuti a fantazie (želé bonbony, kokos, oříšky,atd.)

Postup:

Sušené ovoce a další přísady pokrájíme na drobné kousky.

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Až bude zcela tekutá, vmícháme všechny pokrájené přísady. Čokoládovou hmotu vkládáme malou lžičkou do papírových košíčků a nahoru můžeme přilepit kousek mandle nebo sušeného ovoce. Necháme ztuhnout.

Šrámková D.

Zpět na blog
Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací