Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

08 leden 2018

Vaření ve školní družině v prosinci

Autor: Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

V předvánočním čase jsme se rozhodli vyzkoušet některé druhy nepečeného cukroví, a to hlavně pro jeho jednoduchost a časovou nenáročnost.

Z množství receptů, které děti nasbíraly, jsme vybrali dva které dětem chutnali nejvíce.

1) DUHOVÁ ČOKOLÁDA

Ingredience:

150 g ztuženého tuku, 150 g moučkového cukru, 3 lžíce sušeného mléka, lentilky

Postup:

Rozehřemeje tuk, přidáme cukr a sušené mléko. Za stálého míchání zahříváme do zhoustnutí. Na dno papírového košíčku dáme lentilky a  zalijeme čokoládou.

2) ZDRAVÉ ČOKOLÁDKY

ingredience:

200 g hořké čokolády (minimálně 75 % kakaa),  20 g sušených švestek, 20 g sušených brusinek, 10 g rozinek, špetka skořice, další přísady můžeme přidat dle chuti a fantazie (želé bonbony, kokos, oříšky,atd.)

Postup:

Sušené ovoce a další přísady pokrájíme na drobné kousky.

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Až bude zcela tekutá, vmícháme všechny pokrájené přísady. Čokoládovou hmotu vkládáme malou lžičkou do papírových košíčků a nahoru můžeme přilepit kousek mandle nebo sušeného ovoce. Necháme ztuhnout.

Šrámková D.