Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

02 říjen 2017

Fit recepty a plněné jablíčko

Autor: Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

Jak vědecká literatura, tak popularizační články přinášejí mnoho poznatků a dat, mnohdy i rozporných, o vlivu výživy na tělesnou kondici, výkonnost, zdravotní stav, i rizicích. Doporučení, jak zlepšit výživu a stravovací návyky, lze snadno nalézt ve sdělovacích prostředcích, v časopisech pro ženy i v denním tisku. Proto jsme se s žáky 3, 4 a 5 ročníku rozhodli vypracovat malou knihu fit receptů, kterou jsme spojili s přípravou „plněná jablíčka“. Lenka Lukašíková

Výživa, nás provází po celý život jako jeho neoddělitelná součást. Zasahuje do života každého jedince různými způsoby. Začíná již v prenatálním období a končí ve stáří. O výživě i životním stylu se vedou četné diskuse, do kterých se zapojují lékaři, dietologové, odborná i laická veřejnost. Jak vědecká literatura, tak popularizační články přinášejí mnoho poznatků a dat, mnohdy i rozporných, o vlivu výživy na tělesnou kondici, výkonnost, zdravotní stav, i rizicích. Doporučení, jak zlepšit výživu a stravovací návyky, lze snadno nalézt ve sdělovacích prostředcích, v časopisech pro ženy i v denním tisku. Není pochyb o tom, že výživa se významnou měrou podílí na utváření životního stylu jedince i společnosti. Je zřejmé, že postoj ke zdravé výživě se tvoří od nejmladšího věku a postupně se fixuje i tím jak se upevňují vzorce potravního chování, postoje k jídlu, výživové zvyklosti, denní stereotypy, rituály spojené s jídlem. Proto jsme se s žáky 3, 4 a 5 ročníku rozhodli vypracovat v pracovní výchově naši malou knihu fit receptů, kterou jsme spojili s přípravou „plněná jablíčka“.

Lenka Lukašíková

Zpět na blog
Zpět na seznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací