Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

07 září 2018

Návštěva kozí farmy v Ratibořicích u Jaroměřic nad Rokytnou

Autor: Mateřská škola Vídeň, příspěvková organizace

Dne 30.5. 2018 vyrazily děti z naší mateřské školy na exkurzi kozí farmy. Kozí farma v současné době chová cca 590 kusů koz plemene koza bílá krátkosrstá. Hlavním produktem farmy jsou BIO výrobky z kozího mléka. Nejdříve jsme měli možnost si prohlédnout 3 stáje a dojírnu. Dozvěděli jsme se, co kozy žerou, jaký je jejich denní režim, co všechno musí předcházet tomu, abychom mohli ochutnat kozí výrobky. Všechny děti se s obrovským zájmem a velikou radostí zapojily do krmení koz.  Krmivo pro kozy si farma zajišťuje sama na vlastních pozemcích – seno, senáž, sláma, oves, pšenice a ječmen. Na závěr exkurze jsme měli možnost ochutnat výborný puding z kozího mléka. Pro všechny děti i pro paní učitelky byla návštěva farmy nezapomenutelným zážitkem.