Mateřská škola Varnsdorf, Pražská 2812, příspěvková organizace

16 květen 2018

Vím, co jím, maminko, tatínku. (Odpolední akce pro veřejnost)

Autor: Mateřská škola Varnsdorf, Pražská 2812, příspěvková organizace

16. 5. 2018 proběhla odpolední akce pro rodiče s dětmi a širokou veřejnost. Kdo přišel, mohl ochutnat tříbarevný koláč s tvarohem a meruňkami, kořeněný koláč s hruškami, bylinkové pesto a tvarohovou pomazánku. K pití se podávala ochucená voda bylinkami nebo s ovocem. V prostoru celé školní zahrady v přírodním stylu se plnily úkoly k tématu a všichni si to určitě užili. Třídili se obrázky zdravých a nezdravých jídel, seznamovali jsme se se včelami, včelími produkty a jejich významem pro přírodu a zdraví, pomocí makety jsme poznávali svůj jazyk a chutě, zdolávali jsme překážkovou dráhu a přitom se snažili zapamatovat si obrázky ovoce a zeleniny (Kimova hra) a na závěr si mohl každý ozdobně nakrájet zeleninu nebo vykrojit kuličky z melounu a ochutit si s nimi vodu. To to pak chutnalo!