Projekty

Skutečně zdravá škola, z.s. realizuje momentálně tyto projekty hrazené z veřejných prostředků:

Název projektu: Klíčové kompetence a kulinární tradice

Projekt finančně podpořil: Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Termín zahájení a ukončení: 1. 8. 2018 – 31. 7. 2021

Cíl projektu: rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků prostřednictvím tématu jídlo, vaření, stolování a pěstování. V rámci projektu bude vytvořeno a ověřeno 6 vzdělávacích programů pro děti a žáky MŠ a ZŠ.

Název projektu: Waterschool - Posilování otevřeného digitálního vzdělávání o spotřebě kohoutkové vody ve školách prostřednictvím vytváření učebních nástrojů a inovačních postupů

Projekt finančně podpořil: Program Erasmus+

Termín zahájení a ukončení: 1.9.2018 – 31.8.2020

Cíl projektu: Projekt vytvoří online vzdělávací kurz, který nabídne uživatelům rady a metodické návody na vhodné využívání kohoutkové vody v mateřských a základních školách. V důsledku projektu Waterschool budou na úrovni EU vypracovány základní kroky pro zvýšení konzumace kohoutkové vody ve školách.

Název projektu: „Lepší systém stravování pro mládež V4“

Projekt finančně podpořil: Mezinárodní visegrádský fond

Termín zahájení a ukončení: 20. 9. 2018 – 30. 6. 2019

Cíl projektu: zvýšit úroveň gastronomické gramotnosti mládeže v zemích V4 a přitáhnout  pozornost mladých lidí k tématům, jako je kvalita potravin, zdravý a udržitelný systém stravování, produkce potravin a zemědělství. V rámci projektu se uskuteční 2 workshopy, jejichž pořadatelem bude SŠ služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové, dále mezinárodní seminář v Bratislavě, trénink pro mládež v Košicích a trénink pro pedagogy a lektory v Miskolci. Hlavním partnerem projektu je Gastronomický spolok Košice, partnery jsou Skutečně zdravá škola, Slow Food Warszawa a Food Foundation Budapest.

Název projektu: Skutečně zdravá škola - vzdělávání o ekologickém zemědělství

Projekt finančně podpořil: Ministerstvo zemědělství

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2019 – 31.12.2019

Cíl projektu: vzdělávání o ekologickém zemědělství a propagace ekologického zemědělství a ekologické produkce mezi cílovými skupinami.

Název projektu: Education from Field to School

Projekt finančně podpořil: Program Erasmus+

Termín zahájení a ukončení: 1.9.2018 – 31.8.2020

Cíl projektu: Prostřednictvím souboru příkladů osvědčených postupů v oblasti výuky v terénu v různých zemích EU projekt vytvoří vzdělávací nástroje pro pedagogy, které jim umožní zakomponovat zkušenosti z výuky v terénu do formálního i neformálního vzdělávání.

Název projektu: Rozvoj programu Skutečně zdravá škola

Projekt finančně podpořil: Státní fond životního prostředí

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2017 – 31.12.2018

Cíl projektu: Na konci roku 2018 realizuje program Skutečně zdravá škola sto nových škol, 20 škol získalo bronzové osvědčení a 5 škol stříbrné osvědčení.

Název projektu: Skutečně zdravá škola - rozvoj programu

Projekt finančně podpořil: Hlavní město Praha

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2019 – 31.12.2019

Cíl projektu: Cílem projektu je podpora zdraví dětí a dospívající mládeže prostřednictvím zvýšení kvality stravování a kultury stravování ve školách a mateřských školách v Praze.