Podpora v regionech

Níže najdete kontakty na regionální koordinátory programu ve vašem regionu, neváhejte se s nimi spojit.

Jihomoravský kraj

Okresy: Brno-město, Brno-venkov, Blansko, Vyškov

Mgr. Andrea Hrušková, telefon: 607 679 914, andrea@skutecnezdravaskola.cz

Kolem zdravého jídla a stolování se má profese točí již několik let. Jsem velmi ráda, že mohu využít svých zkušeností v tak smysluplném projektu, jakým je Skutečně zdravá škola.

Okresy: Hodonín, Břeclav, Znojmo

Dagmar Sedlářová, telefon: 603 288 582,      dagmar@skutecnezdravaskola.cz

V mládí jsem toužila stát se zdravotní sestrou - starat se o nemocné. Brzy jsem ale pochopila, že je lépe, starat se o zdavé a zdraví, proto jsem se začala zajímat o to, jak toho docílit. Strava je základem zdraví celé mé rodiny a ráda bych ukázala i ostatním, že to není tak složité.

Jihočeský kraj

Ing. Lenka Pokorná, telefon: 725 757 041,        lenka@skutecnezdravaskola.cz

Vždy mi záleželo na tom, co jím. A proto chci, aby i mé děti jedly i nadále zdravě, až budou navštěvovat předškolní a školní zařízení. Do programu Skutečně zdravá škola jsem se přihlásila proto, že chci zdravou stravu umožnit i ostatním dětem. Mé motto zní: Zdravé děti, zdravá budoucnost.

Královehradecký kraj

Zdeňka Trummová, telefon: 732 651 959, zdenka.t@skutecnezdravaskola.cz

Profesně jsem pedagogem na střední škole. V osobním životě se věnuji plnění svých snů. To je i jeden z důvodů, proč jsem ve Skutečně zdravé škole. Kolem zdravého životního stylu a kvalitní výživy se pohybuji zhruba deset let. V minulosti jsem vyzkoušela mnoho přístupů ke stravování. Vždy jsem si říkala, že bych chtěla své zkušenosti předávat dál. Sama jsem zažila dětskou obezitu a následné zbavování se třiceti kilo. Myslím si, že žádné dítě se nemusí trápit s nadváhou, pokud dostane od svých rodičů a školy dostatečnou péči. Skutečně zdravá škola mi dává naději, že nebudu muset mít v budoucnu obavy, co mé děti ve školách konzumují. Věřím, že Skutečně zdravá škola má obrovský přínos pro budoucí generace a jsem ráda, že mohu tento program podporovat svou aktivitou.

Kraj Vysočina

Mgr. Martina Wilczkeová, telefon: 601 601 202, martina@skutecnezdravaskola.cz

Jsem lektorkou výchovně vzdělávacích programů o lásce k přírodě pro MŠ a ZŠ. A příroda, to je i to, co jíme. Všechny plody a dary Matky Země jsou nám k dispozici, abychom byli zdraví, plní energie a síly, mohli si plnit své sny, rozvíjet své dary a sdílet svůj život s ostatními. Je pro mě velkým potěšením podílet se na šíření myšlenek Skutečně zdravé školy a přibližovat dětem nejen zásady zdravé výživy, ale prohlubovat v nich i respekt a úctu k přírodním zdrojům.

Liberecký kraj

Ing. Radka Ondrušková, telefon: 733 706 309, radka.o@skutecnezdravaskola.cz

O jídlo a jeho vliv na naše zdraví a kondici se zajímám už dlouhou dobu, vyzkoušela jsem na sobě mnohé výživové směry, pracovala jsem také jako kuchařka ve waldorfské školce. Jako matka tří dětí sleduji situaci ve školním stravování řadu let. Věřím, že díky komplexnímu programu Skutečně zdravé školy dojde k mnoha změnám k lepšímu a ráda přispěji k jeho realizaci svými znalostmi a zkušenostmi.

Moravskoslezský kraj

Zdeňka Kolláriková, telefon: 602 442 399,    zdenka@skutecnezdravaskola.cz

V pracovním i soukromém životě propaguji kvalitní jídlo. Vždycky jsem chtěla vědět, co moje děti jí mimo domov. Pro všechny naše děti stojí za to usilovat o změny ve školním stravování. Líbí se mi motto SZŠ „Děti, které pochopí hodnotu jídla, budou v budoucnu kupovat kvalitnější potraviny"

Mgr. Martina Wilczkeová, telefon: 601 601 202, martina@skutecnezdravaskola.cz

Olomoucký kraj

Mgr. Martina Wilczkeová, telefon: 601 601 202, martina@skutecnezdravaskola.cz

Ing. Hanka Murphy, telefon: 732 719 223,       hanka@skutecnezdravaskola.cz

Moje cesta do Skutečně zdravé školy byla vlastně velmi přímočará. Jako maminka tehdejšího předškoláka jsem věřila, že by tento program mohl být i v naší budoucí škole. A tak se i stalo. Moc bych si proto přála, aby školy rodičům naslouchaly a všichni tak mohli společně spolupracovat na změnách k lepšímu!

Plzeňský kraj

Ing. Karolina Kallmünzerová, telefon: 606 506 506,

Ing. Karolina Kallmünzerová, telefon: 606 506 506,

Ing. Karolina Kallmünzerová, telefon: 606 506 506,

Ústecký kraj

Mgr. Barbora Součková, telefon: 606 221 925,  barbora@skutecnezdravaskola.cz

Jsem vzděláním učitelka, maminka dvou malých kluků, lektorka jógy a iniciátorka Festivalu pro zdraví. Prevenci a osvětě zdravého životního stylu se věnují od střední zdravotnické školy. Záleží mi na tom, jak se naše děti stravují a jak jídlo a své zdraví vnímají jako celek a proto jsem ráda, že mohu tým Skutečně zdravé školy podpořit.

Tom Václavík,  tom@skutecnezdravaskola.cz