Zpracování jablek na podzim

8. 10. 2019
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace, odloučené pracoviště U Skřítků, Seifertova 6

Navštívilo nás podzimní období a s ním i poznávání plodů, které nám příroda naděluje. Neodmyslitelnou součástí podzimu jsou samozřejmě jablka a hrušky. Nejprve děti poznávaly jejich tvar, barvu a chuť. Dostalo se také k jejich zpracování , které měly děti možnost si vyzkoušet. Rozhodly se, že by si chtěly upéct štrůdl. Nejprve si přichystaly jogurtové těsto a zpracovaly jablka, které jsme poté společně dochutily. Výsledek se povedl a děti si velmi pochutnaly.