Zemědělství žije!

14. 4. 2016
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Zemědělský svaz ČR připravil naučně osvětový program „Zemědělství žije!“, jehož cílem je zatraktivnit a přiblížit dětem základní funkce zemědělství, a to jak v živočišné, tak rostlinné výrobě. Žáci pátých ročníků se během dvou hodin dozvěděli mnoho zajímavého o práci zemědělců v minulosti a dnes. Vysvětlili si pojmy jako tur domácí, jalovička nebo býček. Překvapilo je, že denně se u nás zastaví přes 7ha půdy pro nové domy, sklady nebo hypermarkety a také, že ČR není soběstačnou zemí a musí dovážet brambory, zeleninu i vepřové maso.  V další části programu žáci plnili nejrůznější úkoly v poznávání sušených obilovin, semínek, domácích zvířat a druhů krmení.  Největším zážitkem však byla možnost vyzkoušet si podojit krávu z umělého vemene. Všichni jsme byli nadšeni skvěle připraveným povídáním plným zajímavých informací a nevšedních úkolů, za což Zemědělskému svazu ČR mockrát děkujeme.

Vřele doporučujeme všem od školek až po střední školy.