Zelný trh

25. 6. 2019
Mateřídouška-soukromá mateřská škola, s.r.o., Brno

Zelný trh je častým cílem našich vycházek. Protože se naše MŠ nachází blízko centra, chodíme na podzim na "pravidelné nákupy" od místních dodavatelů. Děti ochutnávají různé druhy sezónního ovoce i zeleniny, které je v tomto období sklizeno. V červnu se naše škola zúčastnila vzdělávací dílny pro děti nazvané "K počátkům chuti". Děti ochutnaly neobvyklé druhy salátů, zeleniny a také jedlých květin. Praktická kulinářská dílna pak pokračovala v sobotu 22.6.2019 workshopem "Salátové super misky", který byl určen jak dětem tak i jejich rodičům. Děti se učily připravit salátové misky, které byly nejen lahodné, ale i krásné. Bohatý výběr listových salátů pocházel z našeho regionu, brněnské farmy Ráječek.

Zelný trh 1Zelný trh 1Zelný trh 1