Zdravé vaření se školáky

7. 5. 2017
Jubilejní základní škola T.G.Masaryka a Mateřská škola Rusava

Naše škola je zapojena do programu Skutečně zdravá škola. V rámci tohoto programu si žáci 4. a 5. třídy vyzkoušeli zdravé vaření. Na jídelním lístku dne se objevil kuskusový salát se zeleninou a cizrnová pomazánka s červenou řepou. Samotnému vaření předcházela diskuze o zdravých potravinách, vhodných přílohách, ovoci a zelenině a o vlivu zdravé stravy na lidský organismus. Na závěr žáci uvařené pokrmy zkonzumovali…a nutno dodat, že jim opravdu chutnalo.