Zdravé pomazánky dětem chutnají

20. 3. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

V rámci tohoto projektu jsme si ve třídě uspořádali soutěž o zdravou chutnou pomazánku, kterou žáci připraví. Sešlo se celkem 10 pomazánek a porota složená ze žáků třídy a paní učitelky neměla lehkou práci. Ochutnávala se pomazánka vajíčková s jogurtem, avokádová, mrkvová, sýrovo-česneková, cizrnovočočková, oříšková, vajíčková s pažitkou, ředkvičková, tuňáková a papriková. Všechny pomazánky byly velmi chutné a dobré. Jak to dopadlo? Na 1. místě nejvíc chutnaly dvě pomazánky – avokádová a ředkvičková, na 2. místě tuňáková a na 3. místě vajíčková s pažitkou. Po soutěži rozdala paní učitelka rohlíky a všichni žáci ve třídě vzorky pomazánek snědli, někteří je nikdy nejedli a tak ani neví, že co je zdravé může být i dobré.

Shodli se však na tom, že by jim takové pomazánkové svačiny do školy moc chutnaly.

Alena Machalová a žáci 5.C