Zamrzlá krása

28. 1. 2020
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace - pracoviště MŠ Dvořákova 11

Už jste někdy byli v ledovém království? My ano. Šli jsme jednou s paní učitelkou kolem květinky. Paní prodavačka nám říkala, že jí někdy zbydou kvítky z květin, které aranžuje a už je nemá jak využít. Domluvili se tedy s paní učitelkou, že vyzkoušíme experiment a potom jí řekneme, jak to dopadlo. Uložili jsme ve školce květy do mističek a zalili vodou. Umístili jsme je na školní zahradu. Venku byl velký mráz. Druhý den jsme viděli, jak se květy v mrazu proměnili a že jsou jednotlivé okvětní plátky ,,zalité" v ledu. Takhle nějak to asi musí být v ledovém království. Všechny květiny umrznou. Ještě, že v naší zimě venku květiny nerostou, protože by také umrzly... Celý pokus jsme se pokusili nakreslit. Použili jsme akvarelovou techniku do vody a nakreslili tu zamrzlou krásu.

Zamrzlá krása 1Zamrzlá krása 1