Zahradní slavnost ve Žďáru nad Orlicí

3. 7. 2018
Základní škola a mateřská škola, Žďár nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

Na slavnost jsme se museli řádně připravit, aby to bylo hezké.

Nejdřív jsme uklidili zahradu a pak jsme připravili jídlo. Připravili jsme domácí chlebíčky s ředkvičkovou pomazánkou, která moc všem chutnala. Jestli si také chcete udělat doma udělat tuto pomazánku, tady máte recept:

Co budete potřebovat:

• 200g pomazánkového másla
  • 200g ředkviček
  • Hrst nasekané pažitky
  • Něco na ozdobu

Vezmeme si misku, dáme do ní pomazánkové máslo, nastrouhané ředkvičky a pažitku a zamícháme. Namažeme na chlebíčky a ozdobíme.

Zahradu jsme poté vyzdobili výkresy a balonky. Rodiče napekli výborné buchty. Když bylo vše připravené, slavnost začala.