Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě

2. 5. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

Paní Galatíková byla z našeho nápadu nadšená a každý pátek se dětem osobně, spolu s dalšími třemi kolegyněmi věnuje po celé dopoledne. Děti jsou rozděleny do 4 skupin, každá pracuje s jedním dospělým z farmy a po celé dopoledne se věnují předem zadané práci.

Každý pobyt se skupiny vymění. Jedna skupina pracuje ve stájích s koňmi, čistí stáje, naváží novou slámu, v ohradách napájí a krmí koně, mají na starost králíkárnu. Druhá skupina dojí kozy, čistí kozám chlívek, čistí kotce telatům, vodí je do ohrad. Třetí skupina pracuje ve skleníku a na záhonech, kde sadí semínka, přesazují sazenice, plejí trávu. Čtvrtá skupina pracuje s mlékem, tvorbou výrobků z mléka. Při každé práci se dozvídají i to, proč a nač se zrovna ta daná práce dělá. Vše si zapisují do "farmářských deníků". Děti pracují nadšeně, na každý farmářský pátek se velmi těší a dozvídají se vše kolem života a práce na farmě.

Mgr. Pavlína Švecová - IV.D Montessori ZŚ Oskol Kroměříž