Výsledky soutěžě- POMAZÁNKY

19. 12. 2019
Základní škola a mateřská škola Tři Sekery

A jsou tady výsledky:-) Je vidět,že u nás máme pomazánky rádi,neboť výsledky byly velmi těsné. Dokonce se o prvenství musely pomazánky podělit:-) 1.místo-Krabí pomazánka 1 špetka sůl 1 špetka pepř mletý 2 lžíce bílý jogurt citronová šťáva 1 balení krabí tyčinky Krabí tyčinky nasekáme a na jemno rozdrobíme, přidáme jogurt, osolíme, opepříme a zakapeme citronovou šťávou. Mažeme na plátky veky a zdobíme petrželkou, plátky rajčete nebo okurky. 1.první místo-vaječná pěna 50 g másla 1/2 dl šlehačky 2 ks vejce uvařená natvrdo sůl Postup: 1. Máslo ušleháme do pěny 2. Přidáme ustrouhaná vejce, osolíme 3. Vše důkladně promícháme a nakonec vmícháme ušlehanou šlehačku. 2.místo-sloní bašta 500 g měkkého salámu 3 ks kyselé okurky 3 ks cibule Na spojku: 100 g kečupu 2 lžíce plnotučné hořčice 2 lžíce rostlinného oleje 1 lžička soli Postup: 1. Salám umeleme na masovém strojku, oloupanou cibuli a okurky nastrouháme na hrubším struhadle, vše promícháme 2. Připravíme spojku; smícháme olej, kečup, sůl, hořčici, vaříme a mícháme, až vznikne hladká hmota, kterou zalijeme salámovou směs 3. Promícháme a necháme 8 hodin rozležet 4. A můžeme podávat. 3.místo-kuřecí pomazánka 100 g pečeného nebo grilovaného kuřecího masa 30 g másla sýr sůl sušená celerová nať Postup: 1. Na drobno nakrájíme pečené nebo grilované kuřecí maso, to smícháme s máslem a sýrem 2. Osolíme a dochutíme sušenou celerovou natí 3. Vše dobře promícháme a dáme vychladnout.

Výsledky soutěžě- POMAZÁNKY 1Výsledky soutěžě- POMAZÁNKY 1Výsledky soutěžě- POMAZÁNKY 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací