Výlet na ranč

27. 4. 2018
Rehabilitační stacionář (zdravotnické zařízení - ošetřovatelská, rehabilitační a speciálně pedagogická péče o děti do 16 let se zdravotními problémy)

Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu

Nevěříte? Děti ze stacionáře o tom dávno ví své. V dubnu bez mála celý stacionář opět vyjel na výlet do nedalekého Tlumačova na Ranč Montana Trail rodiny Juráňových. Děti strávily příjemné dopoledne v slunečném jarním počasí u ohrady s koňmi. Pod vedením hipoterapeutky a tří fyzioterapeutů mohly všechny zúčastněné děti užít hipoterapeutické ježdění. Spojily tak příjemné s užitečným, radostné a hezké zážitky s koňmi, při kterých zároveň mohly vnímat své tělo z jiné perspektivy a v jiných polohách a pohybu než je pro ně běžné. Po pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu se děti ještě občerstvily malou svačinkou a vyrazily na cestu zpět. Zdraví prospěšné dopoledne to bylo i pro dospělé, kteří s dětmi vedle koní rozpohybovali své tělo o trochu víc, než v jiné pracovní dny.

Markéta Špačková, speciální pedagog

Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1Výlet na ranč 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací