Výlet na kozí farmu do Vizovic

4. 5. 2018
Rehabilitační stacionář (zdravotnické zařízení - ošetřovatelská, rehabilitační a speciálně pedagogická péče o děti do 16 let se zdravotními problémy)

Děti v Rehabilitačním stacionáři ve Zlíně mají běžně možnost kontaktu se psy, koňmi a stacionářovou činčilou Hugem. Na konci dubna přibyly k těmto zvířátkům i kozy. Vydali jsme se totiž s několika dětmi na kozí farmu do Vizovic. Víc jak hodinu jsme strávili mezi stádem asi 150 kusů přímo v jejich výběhu. Kozy nás zvědavě obhlížely, některé i ochutnávaly a byly velmi přítulné. Majitel farmy nám o svých kozách vyprávěl a zodpověděl všechny naše dotazy. Součástí exkurze byla i ochutnávka kozích výrobků, které přímo na farmě vyrábějí. Vzhledem ke specifickým potřebám dětí, z nichž některé mají potíže s příjmem jídla, jsme si výrobky nechali zabalit s sebou. Také proto, aby mohly ochutnat i děti, které jsme nezvládli na výlet vzít. Další týden byl pro všechny  na svačinu chléb s máslem a kozím sýrem, chléb s bylinkovým kozím sýrem a kozí mléko. Přímo na farmě jsme ale neodolali ochutnání kozí zmrzliny. Byla výborná a ta černá s názvem Fénix s aktivním uhlím, byla ze všech nejlepší. Na kozí farmu se určitě rádi vrátíme…

Romana Sagnerová

Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1Výlet na kozí farmu do Vizovic 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací