Výlet do Netěchovic

22. 6. 2018
ZŠ a MŠ Malšice

V červnu se naše třídy Červených a Modrých kytiček vypravily na výlet do Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích. Netěchovické muzeum dětem interaktivní formou představuje a přibližuje život na vesnici v minulých dobách. Děti se během prohlídky seznámily s cestou zrníčka obilí až na náš stůl. Samy si mohly vyzkoušet, jak pracné bylo obilí vymlátit cepem. Přesvědčily se o tom, že nebylo jednoduché z vymlácených zrníček umlít mouku, aby se z ní dal upéct alespoň jeden pecen chleba. V expozici se děti mimo jiné seznámily s využitím hospodářských zvířat a se zpracováním jejich produktů. Viděly, jak se zpracovávala ovčí vlna, med, husí peří. Odměnou za jejich práci a píli jim byly škvarkové placky, které si samy zadělaly, uplácaly a upekly. 

Výlet do Netěchovic 1Výlet do Netěchovic 1Výlet do Netěchovic 1Výlet do Netěchovic 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací