Výlet do Licibořic

27. 5. 2019
Základní škola a mateřská škola, Žďár nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou

Připravený program dětem slibuje setkání se všemi tradičními domácími zvířátky na ekologickém dvorečku. Mají se dozvědět, jaký užitek nám zvířata přinášejí, ochutnají kravský sýr. Na chvíli se z nich stanou velcí hospodáři a pomůžou nanosit trávu, seno nebo slámu, napumpují vodu, připraví krmení. Navštíví minimuzeum, aby zjistily, jak vypadal život lidí dříve na statku a řadu exponátů si i vyzkouší. V Dědečkově obůrce si děti prohlédnou koňské stáje, zaběhají si závody a vyzkoušejí koňská sedla. Zblízka uvidí koně, divočáky, daňky, muflony i bažanty. Překvapivě tu objeví i pštrosa nebo papoušky, pávy a lamy.

Na výlet se moc těšíme a určitě se podělíme o své zážitky.