Výlet do Dýňového světa

19. 10. 2018
Mateřská škola Mozaika Jihlava, Březinova 114, příspěvková organizace, odloučené pracoviště U Skřítků, Seifertova 6

V říjnu jsme společně zavítali do Dýňového světa v Nové Vsi u Leštiny, kde jsme měli možnost si prohlédnout celý statek U Pipků.

Děti zhlédly různé pyramidy z dýní, zdolaly jednoduchá bludiště a každý si mohl vyzkoušet svoji obratnost na průlezkách ze dřeva či z balíků slámy, které děti asi nejvíce zaujaly. Děti uplatnily své stavitelské dovednosti a rozvíjely svoji fantazii při tvoření různých dýňových staveb. Děti měly možnost navštívit i strašidelné sýpky, které se nacházejí v podkroví statku – kde se setkaly s místními „strašidly“. V celém areálu bylo také k vidění spoustu domácích zvířat, u kterých děti mohly pozorovat, jak a kde žijí. Mezi zvířaty nechyběla koza, kohout, slepice, osel, ovce nebo prase. Na závěr jsme se sešly ve stodole, která byla plná dýní různých barev, tvarů a velikostí. Plní zážitků jsme se vydali na cestu domů a jako suvenýr jsme si odváželi dýni, kterou si zde děti mohly zakoupit a dle zájmu i ozdobit malováním.  

Děkujeme rodině Pipků za krásný den v jejich „Dýňovém světě“.

Výlet do Dýňového světa 1Výlet do Dýňového světa 1Výlet do Dýňového světa 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací