Vstup do programu Skutečně zdravá škola v ZŠ a MŠ JAKUBČOVICE NAD ODROU

18. 9. 2017
Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

VSTUP DO PROGRAMU SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA

Do programu „Skutečně zdravá škola“ se od 1. 9. 2017 zapojila také Základní škola a Mateřská škola v Jakubčovicích nad Odrou. Snažíme se být moderní školou 21. století, ve které je stále něco zajímavého. Naše rodinná škola je otevřená a přístupná všem dětem, rodičům i veřejnosti. Všichni pracovníci ZŠ i MŠ se snaží vytvářet školu s bezpečným, útulným a veselým prostředím, ve kterém se dětem líbí a cítí se v něm příjemně, jež umožňuje poznávání, prožívání i kreativní tvoření.

V současné době se ve škole formuje akční skupina pro stravování, která bude složená ze zástupců školy, rodičů, a pracovníků školní jídelny. Úkolem akční skupiny bude spolupracovat při realizaci konkrétních činností, které pomáhají prohlubovat znalosti, dovednosti a postoje dětí v oblasti zdravého životního stylu a budovat odpovědný přístup dětí k potravinám, zdraví a životnímu prostředí. Jedná se například o náplň hodin vaření ve školní družině, organizaci ochutnávek pokrmů připravovaných ve školní jídelně pro rodiče, přednášky nutriční terapeutky o zásadách zdravé výživy, práce na záhonech v hodinách pracovní výchovy, spolupráce a pořádání výletů k místním farmářům apod.

Na konci září navštíví školu koordinátorka programu pro Moravskoslezský kraj Zdeňka Kolláriková, odbornice na výživu a propagátorka kreativního vaření, která na společném setkání s akční skupinou, bude hovořit o zcela konkrétních krocích, jak se postupně stávat „skutečně zdravou školou“.

Právě paní kuchařky a vedoucí školní jídelny, které zajímá, co a jak děti jedí a nemají strach podávat dětem atraktivní a rozmanitá jídla a také zkusit dělat některé věci jinak, se rozhodly do tohoto projektu jít a propojit tak zdravé stravování se vzděláváním. Věříme, že program „Skutečně zdravá škola“ ocení nejen děti a rodiče, ale že se při jeho realizování my všichni společně obohatíme a něco naučíme.

Odkaz na webové stránky programu: www.skutecnezdravaskola.cz

Lenka Lukašíková

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací