Víme co jíme

1. 6. 2018
Jubilejní základní škola T.G.Masaryka a Mateřská škola Rusava

Víme, co jíme Dne 29. 5. byl v 1., 2. a 3. ročníku realizován projekt Zdravé stravování. Žáci v 1. a 2. třídě měli k dispozici karty s obrázky jídel, potravin, ovoce a zeleniny. Již v dřívějších hodinách jsme si povídali o tom, co je pro naše zdraví důležité a co našemu zdraví neprospívá a děti kreslily zdravé svačinky v rámci prvouky. Tentokrát jsme rozdělili karty do dvou skupin – zdravé a nezdravé potraviny. Ve 3. třídě si žáci navzájem prezentovali své zdravé jídelníčky, povídali si o potravinách, které jsou našemu tělu prospěšné a které naopak ne. Poté žáci ve skupinách vystřihovali, lepili a také kreslili potraviny, které bychom měli jíst k snídani, svačině, obědu a večeři.

Víme co jíme 1Víme co jíme 1