Velikonoční tvoření s bylinkami

20. 4. 2017
Základní škola a Mateřská škola Křešice, okres Litoměřice

A tak si děti barvily vajíčka. Letos zase trochu jinak než vloni. Polepovaly vajíčka kousky krepového papíru namočeného do vody. Po uschnutí to byl koncert barev. Z obarvených vajec jsme udělali zápichy do speciálních květináčků - "panáčků". Ty jsme udělali z PET lahví, které si děti přinesly z domova. Naplnily je zeminou a zasely řeřichu nebo pažitku. A teď už musí doma jenom pilně zalévat a pár dnů počkat, jestli panáčkovi vyrostou vlasy rovné či kudrnaté. Ať tak či onak, ostříhat na chleba s máslem se dá obojí.

Během příprav se kluci naučili koledu, holky velikonoční básničku a hned je zase bavilo barvení potravinářskými barvami na dřevěná vajíčka. A protože jsou to šikulové, zvládli techniku pro velké mistry - a to grafiku!