Vaříme z čerstvých surovin

19. 1. 2016
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

Našim kuchařkám se podařilo vyřadit při přípravě pokrmů v naší školní jídelně nejen nevhodné konzervanty, aditiva a polotovary, ale také zajistit nákup čerstvých a předem nezpracovaných surovin a tím splnit další kritérium dané programem Skutečně zdravé školy, že alespoň 75% všech vařených pokrmů je vyrobeno z čerstvých, nezpracovaných surovin či potravin. V měsíci září a říjnu jsme se dokonce přehoupli přes 85%.

A proč to celé děláme?

Naším cílem je nabízet dětem kvalitní stravu, která jde ruku v ruce s kvalitou vstupních surovin. Čím jsou suroviny pro přípravu našich jídel čerstvější, tím více vitamínů a enzymů obsahují a tím jsou pokrmy z nich připravené výživově hodnotnější a chutnější bez nutných chemických dochucovadel.

A protože si práce našich paní kuchařek velice vážíme, získaly od nás významné ocenění „Řád zlaté vařečky“.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací