VAŘÍME ČESNEKOVOU POLÉVKU

8. 10. 2019
Mateřská škola Pohoda

Společně  jsme s předškolními dětmi připravovali zeleninovou -česnekovou polévku. Většinu surovin jsme dostali v BIO kvalitě od rodičů ze zahrádek - česnek a pažitku. Taktéž vajíčka z domácího chovu. Děti se aktivně zapojily do přípravy a to -krájením pažitky, chleba, česneku  , mícháním vajíček, přípravy kmínu a soli do polévky.Předpřipravili jsme si hrnec s ingrediencemi. Po-té jsme se společně přemístili do přípravné kuchyňky, kde jsme dali do trouby chlebové krutonky.Na sporák jsme umístili hrnec s převařenou vodou, zamíchali jsme vajíčka a nechali vařit. Po uvaření jsme všichni spoleně ochutnali polévku s krutony i pažitkou.Polévka dětem moc chutnala.