Vaření ve školní družině v prosinci

8. 1. 2018
Základní škola a Mateřská škola Jakubčovice nad Odrou

Z množství receptů, které děti nasbíraly, jsme vybrali dva které dětem chutnali nejvíce.

1) DUHOVÁ ČOKOLÁDA

Ingredience:

150 g ztuženého tuku, 150 g moučkového cukru, 3 lžíce sušeného mléka, lentilky

Postup:

Rozehřemeje tuk, přidáme cukr a sušené mléko. Za stálého míchání zahříváme do zhoustnutí. Na dno papírového košíčku dáme lentilky a  zalijeme čokoládou.

2) ZDRAVÉ ČOKOLÁDKY

ingredience:

200 g hořké čokolády (minimálně 75 % kakaa),  20 g sušených švestek, 20 g sušených brusinek, 10 g rozinek, špetka skořice, další přísady můžeme přidat dle chuti a fantazie (želé bonbony, kokos, oříšky,atd.)

Postup:

Sušené ovoce a další přísady pokrájíme na drobné kousky.

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Až bude zcela tekutá, vmícháme všechny pokrájené přísady. Čokoládovou hmotu vkládáme malou lžičkou do papírových košíčků a nahoru můžeme přilepit kousek mandle nebo sušeného ovoce. Necháme ztuhnout.

Šrámková D.

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací