Vánoční tvoření v Malšicích

3. 1. 2018
ZŠ a MŠ Malšice

I v malšické škole jsme s dětmi před vánocemi tvořili. Paní Prchlíková přišla s nápadem připravit s dětmi na vánočních trzích staročeský stůl. Staročeský stůl má svá specifika. Co všechno jsme museli udělat, abychom došli k cíli? Upéct perníčky, nazdobit je, umotat vrkoče, vánočku a upéct, nasušit křížaly, pomeranče a další ozdoby a pak vše nadekorovat. Do příprav jsme zapojili hodně dětí. Děvčata ze 7. třídy pekla perníčky, děvčata z 8.a 9. třídy motala vrkoče a vánočku. Kuchařky pak vše ve školní jídelně upekly. Děti z prvního stupně pak jedno páteční odpoledne dekorovaly. Za odměnu si mohly děti odnést svůj malý vrkoč a nazdobený květináč domů. Výsledek si můžete prohlédnout na fotografiích. 

Staročeský stůl jsme vystavili i na zahájení vánočních dílen, které se u nás na škole pořádají již několikátý rok.

Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1Vánoční tvoření v Malšicích 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací