Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání

31. 5. 2017
Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s.

Ve výuce se žáci zaměřili na získávání dovedností, ale i vědomostí o zdravých svačinkách. Podporou byla spolupráce s rodiči našich žáků, kteří se více zaměřili na ovoce a zeleninu, dávali dětem spíše tmavší pečivo a neposílali jim slazené limonády ani žádné jiné sladkosti.

16.3. byli rodiče žáků pozváni ve spolupráci se Skutečně zdravou školou na besedu s neurologem MUDr. Juliem Šimkem do Skutečně zdravé ZŠ a MŠ Klas.

22.3. proběhla ve škole přednáška Zemědělství žije, kterou pro nás připravil Zemědělský svaz České republiky. Přednášky se zúčastnila většina žáků školy. Během přednášky žáci byli seznámeni se systémem zemědělství v ČR. Podrobně se zaměřili na živočišnou výrobu a především na chov turu domácího. Byla jim představena nemodernější zařízení, která zvyšují komfort chovaných zvířat v České republice. V praktické části přednášky pak mohli vyzkoušet své znalosti z poznávání plodin a semen u nás nejčastěji pěstovaných rostlin.

27.3. – 29.3. jsme navštívili Podorlický skanzen v Krňovicích, kde jsme se seznámili se stravováním a životem našich předků a také se životem mlynářů v dobách minulých. Vše se odehrálo v autentických kulisách skanzenu lidových staveb z 19. století, obklopeném pastvinami s ovcemi a koňmi, s výběhem drobné drůbeže a polem obhospodařovaným koňským potahem. Zde jsme měli možnost nasát pravou vesnickou atmosféru.

Na závěr měsíce 31.3. ve školní tělocvičně proběhlo formou dramatizace vytvoření „Statku Svítání“, který prověřil znalosti našich žáků z oblasti chovu domácích zvířat. V příjemné atmosféře s velkou dávkou humoru se každá třída zhostila úkolu převtělit se do jedné skupiny zvířat, která jsou hlavními postavami dobře známé písně Když jsem já sloužil.

Touto akcí jsme se rozloučili s měsícem březnem a už se všichni těšíme, co přinese ten příští v roce 2018!

Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1Už tradiční březen - měsíc zdravé výživy - ve škole Svítání 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací