Uspořádali jsem seminář o zdravé stravě pro sportovce

13. 12. 2015
Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice
V naší škole jsou v osmém a devátém ročníku sportovní třídy - všichni tito žáci mají navýšenou hodinovou dotaci tělesné výchovy a jsou členy různých sportovních klubů. A jsou to právě sportovci, kteří by měli nejvíce dbát na svůj vyvážený jídelníček. A proto jsme se rozhodli ve spolupráci se SZŠ uspořádat seminář pro sportovce o zdravé výživě, aby žáci začali více přemýšlet o tom, co a kdy jíst před tréninkem a co po něm. Do jaké míry vhodná strava může ovlivnit jejich sportovní výkon a mnoho dalšího. Jak seminář hodnotí děvčata ze Zdravé devítky? Čtětě dále....
Dne 3.12.2015 v odpoledních hodinách pro zájemce zdravého stravování k nám na školu zavítal výživový poradce a sportovec Jakub Přibyl, snaží se vytvářet lidem jídelníčky na míru. Velmi jsme si s ním rozuměli. Celou tu dobu nám vlastně říkal, co by náš jídelníček aneb jídelníček sportovců měl obsahovat, naopak co bychom měli vyřadit. Dále jsme se také dozvěděli v jakých časech by jsme měli našemu tělu dávat najíst či jak dlouho bychom neměli jíst před výkonem. Seznámil nás s různými složkami v jídle, na které si máme při stravování dávat pozor. Nezapomněl nám ani zmínit látky, které našemu tělu dají energii, zlepší výkon, co v průběhu tréninku pít nebo co tělu dát po tréninku jako první. Každý z nás si z toho určitě něco odnesl a věříme, že svoje jídelníčky budeme jen a jen zlepšovat.
za tým Zdravá devítka
Bára Holá
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací