Uplakaný Podzim na talíři

3. 10. 2017
Mateřská škola Klubíčko Pardubice

Vytrvalý déšť nedovolil dětem vstoupit na rozmáčenou zahradu, ale zdravé dobroty se schovaly pod střechou na terase.  Proto jsme mohli alespoň něco ochutnat. Naši pozvaní hosté – malí regionální výrobci a prodejci zdravých potravin  – i přes nepřízeň počasí přijeli se svojí nabídkou: paní Pavlisová, výrobce domácí zmrzliny z Kunětic, paní Samleková a pan Doležal ze Lhoty pod Libčany, výrobci poctivého medu, pan Souček, výrobce nepasterizovaných mléčných výrobků z Minimlékárny Juliana v Tuněchodech,  paní Kolrusová z Brozan, autorka a výrobce originálního nápoje z kořene pampelišky, paní Šťastná z Kruhu zdraví v Chrudimi, výrobce pečiva z cereální mouky a bez cukru a  salátů a sendvičů se zeleninou a luštěninovými pomazánkami. Naše školní jídelna přidala pomazánky z dýně, červené řepy a špenátu, hruškový závin a jablkový koláč. Kdo šel kolem, ten si popovídal, prohlédl, ochutnal, nakoupil…. Dětské radovánky s podzimními plody pak proběhly pod střechou ve třídách. Jako mávnutím proutku následující den vyšlo slunce a svatováclavské dny jím byly celé prozářené.  To se prostě stává, že neporučíme větru, dešti…. I tak byl náš první Podzim na talíři zajímavou ukázkou regionálních potravin a nabídkou možností zpracování podzimního ovoce a zeleniny. A příští rok nám jistě vyjde i to počasí!

Iva Škaloudová, ředitelka

Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1Uplakaný Podzim na talíři 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací